trende

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular

Bu sayfada İkinci El Kitap Alanlar soru cevap bloğunu kullanılarak oluşturulmuş örnek bir soru cevap sayfası görmektesiniz. Aklınıza takılan soruların cevabına buradan bakabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi almak veye aradığınız cvapları burada bulamadıysanız, firmamız ile irtibata geçebilirsiniz. 

 
İkinci el kitaplarımı nereye satabilirim?
 

İkinci el kitap alanlar firmamız ile iletişime geçerek, hızlı ve kolay bir şekilde kitaplarınızı satabilirsiniz. Eski roman, Antika Kuran, İbranice yazı kitap, hikaye kitabı, çizgi roman ve edebiyat kitaplarını satın alıyoruz. Madi bir beklenti içinde değil ve öylesine vermek kalabalığından kurtulmak da isteyebilirsiniz. O zaman kitaplarınızı sahaflara ilkokullara geri dönüşümcülere rahatlıkla verebilirsiniz. Ayrıca bu kitapları durumu olmayan öğrencilere hediye edebilirsiniz.

 
Sahaflar ikinci el kitapçı mı?
 

Sahafiye vasfı haiz kitaplar gitgide azaldığı için sahaflar artık ikinci el kitap satıcısına dönüşüyor. Dolayısıyla sahaf denilecek meslek erbabının hayli azaldığını söylemek mümkün. Günümüzde birçok meslek ve değer ya önemini kaybediyor ya da tamamen yok oluyor. Bu tehlike uzun vadede sahaflığın da başına gelebilir. Sahaflık salt bir meslek değildir; o, aynı zamanda bir değere de işaret eder.o, aynı zamanda bir değere de işaret eder. Bu meslek, sadece mühim kitapları bize ulaştırdığı için değil, aynı zamanda kaybolmasıyla kültür ve medeniyet dünyamızın bir yanının eksik kalacağı nadide bilgi kaynaklarını koruduğu için de değerlidir.

 
İkinci el kitap satışı yasal mı?
 

Piyasada orijinali satılmakta olan bir kitabın korsan baskısını veya fotokopi baskısını satmak ve almak câiz değildir. Avrupa ve Amerika’da bir kitabın fotokopisini çekmek bile yasaktır. Ancak orijinal bir kitabı alıp okuyup ikinci el kitap olarak daha ucuza satmak caizdir. Bildirimi yapılmamış olan kültür ve tabiat varlığını satışa sunmak ve satmak suç teşkil etmektedir. Bu eserleri vermek, satın almak, kabul etmek de tarihi eser kaçakçılığı oluşturur. 

 
İkinci el kitap fiyatı nasıl belirlenir?
 

İkinci el bir kitabın değerini belirlemek için, kitabın basıldığı tarih çok önemlidir. Eski Kitap gibi değerli eşyalarda nerede yapıldığı, hangi fabrikada yapıldığı ya da hangi ustanın elinden çıktığı gibi üretim bilgisi belirten işaretler yer almaktadır. Şu anda satışta olan çok sayıda karşılaştırılabilir ikinci el kitap, pazarda bir bolluk olduğunu gösterebilir. Çok fazla rekabetiniz varsa bir kitabı satmak daha zordur ve o kitabın fiyatları düşmeye başlar.  

 
Sahaf nedir, ne işe yapar ?
 

Bugün dilimizde yer etmiş olan “sahaf” sözcüğü Arapça bir sözcükten gelmektedir. Anlamı ise genellikle “eski kitap satan kitapçı” şeklindedir. Bu kısa tanım ışığında “sahaf” konusunu şu başlıklar altında incelemek gerekir. Sahaf, artık basımı yapılmayan eserlerin satıldığı yerdir. Sahaf, ikinci el dergi ve kitapların alınıp satıldığı yerlerdir. Sahaf, tarihi öneme sahip eski yazılı eserlerin bulunabileceği mekanlardır.

 
İnternet Üzerinden Kitap Satışı Nasıl Yapılır?
 

Alışveriş sitelerinin en büyük gelişme kaynağı müşteri yorumlarıdır. Sonuçta herkes internetten alışveriş yapmaktadır ve kendi gibi alışveriş yapanların yorumlarını incelemektedir. Bu sayede hem satıcıyı hem de siteyi test etmiş olurlar. Kendinden önceki müşterinin deneyimi, kendi deneyiminin fragmanını oluşturur. Böylelikle siteye ve satıcıya dair bir önyargı oluşturur. Siz internetten kitap satmak isteyenler de bu önyargıları tamamen pozitif tutmalısınız.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?